Atakan Yıldırım

muzisyen

Doğum Tarihi:
Boy: cm
Kilo: kg

Kişisel Özellikler

12 Şubat 1997’de İstanbul’da dünyaya gelen Atakan Yıldırım. Üç  yaşında ailesiyle birlikte İstanbul’dan İzmir’e taşındı. İlkokulu Şehit Çevik Ersin Temel İlkokulunda, Ortaokulu ise Çiftehavuzlar Ortaokulunda okudu. Babası sayesinde bağlamayı doğduğu günden beri çok iyi tanıdı. Aile akşamlarını sazlı sözlü geçerirdi. Babası müziğin olanca gücünü o daha çok küçükken ona aşılamıştı. Yedi  yaşına kadar sadece dinleyerek ve taklit ederek sürdürdüğü müzikle olan ilişkisini, ilkokul ikinci sınıfa iken bağlama kursuna başlayarak müzik hayatına ilk adımını attım. Dokuz yaşındayken Çiğli Belediyesinin açtığı bir yarışmada bağlama birincisi oldu. Yine dokuz yaşında Özbekistan’da pek çok ülkeden çocukların bulunduğu kampta Türkiye'yi temsil etti. Çeşitli konser ve etkinliklerde sahne aldı. Alkışlar, yaptığı müziğe olan saygısını her defasında katlayarak arttırdı ve bu sayede daha çok çalıştı. Liseye İzmir Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesinde başladı, İstanbul Cemal Reşit Rey Güzel Sanatlar Lisesinde tamamladı.

Lise öğrenimine devam ederken bir yandan sokak müzisyenliği ve özel dersler gibi faaliyetler sayesinde hayatına yön vermeye, müzikle bağını sürdürmeye devam etti.
2014 yılında X Factor/ Star Işığı ses yarışmasında yarıştı ve güzel dereceler elde etti fakat yarışmanın reyting nedeniyle sonlandırılmasıyla yarışı finalist olarak tamamladı. İlk defa halk ile bu kadar yakındı ve inanılmaz destek aldı. Yolunu ve duruşunu bozmadan müziğini gelecek nesillere aktarabilmek için 2016 yılında Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalına girdi. Bu süreçte üretmeyi ve yeni şeyler öğrenmeyi kendime hedef bildi. 2017 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu ‘’Şimdi Gençlik Zamanı’’ adlı yarışmada ‘’Söz-Müzik’’ dalında Türkiye 1.si oldu. Şimdilik tozlu raflarında dursalar da günün birinde teker teker gün yüzüne çıkartacağım sözü ve müziği bana ait halihazırda yazmış olduğum 18 eseri var ve beste çalışmalarına devam ediyor.

Sosyal Medya

Twitter | Instagram